Deputatlar kengashi qaror va farmoyishlari
XALQ DEPUTATLARI SHOVOT TUMANI KENGASHINING QARORI
access_timeMart 14, 2024 remove_red_eye403
Shovot tumani ishsizlik va korrupsiyadan xoli hududga aylantirish hamda “Obod xonadon”, “Obod ko‘cha” va “Obod mahalla” mezonlarini joriy etishda sektorlar rahbarlari tomonidan “mahallabay” va “xonadonbay” ishlash tizimini tubdan takomilashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida.
access_timeFevral 29, 2024 remove_red_eye310
O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.M.Mirziyoyev raisligida 2024- yil 18-yanvar kuni “2024-yilda investitsiya, eksport va xalqaro hamkorlik yo‘nalishlari bo‘yicha Vazirlar Mahkamasi hamda vazirlik va idoralarning ustuvor vazifalari” to‘g‘risida kengaytirilgan tarzda o‘tkazilgan videoselektor yig‘ilishida berilgan topshiriqlar ijrosi yuzasidan tuman hokimining o‘rinbosari-investitsiyalar, sanoat va savdo bo‘limi boshlig‘i М.Yo‘ldashovning 2023-yilda investitsiyalarni jalb qilish va investitsiya loyihalarini amalga oshirish yuzasidan hisoboti hamda 2024-yilda amalga oshiriladigan choratadbirlarni tasdiqlash to‘g‘risida
Shovot tumani bo‘yicha 2024-yilda qishloq xo‘jaligiga mo‘ljallanmagan yerlar uchun yuridik va jismoniy shaxslarning yer solig‘i stavkalariga hamda yuridik shaxslar uchun mol-mulk solig‘ini hisoblashda ko‘chmas mulklarning 1 kv.metr uchun belgilanadigan minimal miqdoriga o‘zgartirish kiritish to‘g‘risida.